රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා මිය යන තුරුම පක්ෂ නායකත්වය දැරිය යුතුයි.

610

එක්සත් ජාතීක පක්ෂයේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී අජිත් පී.   පෙරේරා කියා සිටියේ එක්සත් ජාතික  පක්ෂයේ සමහර සාමාජිකයින් විශ්වාස කරන්නේ රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ඉල්ලා අස් වුවහොත් ඔවුන්ට එක්සත් ජාතික පක්ෂය අහිමි වනු ඇති බවයි. එබැවින් රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා මිය යන තුරුම එක්සත් ජාතීන්ගේ නායකයා ලෙස සිටිය යුතු බව ඔවුන්ගේ අදහසයි.

කෙසේ වෙතත් පක්ෂයේ එවැනි තත්වයක් නොමැති බව මන්ත්‍රීවරයා පවසා සිටි අතර පාර්ලිමේන්තු කණ්ඩායමේ අතිමහත් බහුතරයකගේ විරෝධය නොතකා රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා දිගටම පක්ෂ නායකත්වයේ රැඳී සිටීම පිළිගත නොහැකි බව මන්ත්‍රීවරයා පවසයි.ඔහු මේ බව ප්‍රකාශ කළේ ඊයේ (17) විපක්ෂ නායක කාර්යාලයේ පැවති මාධ්‍ය හමුව අමතමින්.

අජිත් පී. පෙරේරා මහතා පවසන්නේ පක්ෂයේ බහුතරය නව නායකත්වයක්, නව දැක්මක් හා නව ප්‍රතිපත්ති සහිතව පක්ෂය ප්‍රතිව්‍යුහගත කරන බැවින් – වික්‍රමසිංහ මහතා නායකත්වය අතහැර පක්ෂය නව පරපුරට භාර දිය යුතු බවයි
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *